Zapraszamy na spacer po naszej klinice

Język:

Co u nas słychać?

Pan Jacek

 

Dzisiaj odbudowujemy żuchwę u Pana Jacka. Pacjent już odpoczywa po zabiegu w specjalnym pokoju, na kanapie oglądając TV 🙂

W tym czasie, nasza techniczka Beata przygotowuje most, który osadzimy na wszczepionych implantach już dziś po południu. I tak, dzięki niezwykłej metodzie Malo Clinic Protocol All-on-4, w jeden dzień Pan Jacek odzyska pełną funkcjonalność żucia i estetykę tzw. dolnej szczęki.

All-on-4, czyli pełne uzębienie na 4 implantach to flagowy zabieg naszej Kliniki. Warto wiedzieć, że w Frankowski-Malo Clinic wykonujemy go na pełnej licencji Malo Clinic, z zachowaniem wszystkich zasad rejestrowanej procedury Malo Clinic Protocol.

Są tylko dwa takie ośrodki w Polsce 🙂 🙂

Konkurs “Higiena to Przyjemność!”

W Klinice Frankowski-Malo miesiąc wrzesień przebiega pod hasłem „Higiena to Przyjemność!” Dla pacjentów, którzy w tym miesiącu zgłoszą się na zabieg higienizacji wraz z wizytą kontrolną nasza higienistka Sylwia przygotowała Konkurs ze wspaniałą nagrodą, którą jest innowacyjna szczoteczka soniczna Meriden Sonic+ Professional. Dzięki niej czyszczenie zębów będzie stanowiło przyjemny akcent poranka i wieczoru, a jednocześnie szczoteczka znacznie podniesie poziom higieny. Zapraszamy serdecznie wszystkich pacjentów do wzięcia udziału w naszej akcji dla zdrowia! Wystarczy zgłosić udział na stronie Facebook w wydarzeniu „Higiena to przyjemność” https://www.facebook.com/events/486194855535575/ i rejestrować się na zabieg pod nr 58 622 06 26.

Regulamin Konkursu: https://frankowski-maloclinic.pl/regulamin-konkursu-higiena-to-przyjemnosc

Pani Ania

Pani Ania nie mogła zdobyć się na wizytę u dentysty z powodu ogromnego strachu przed bólem. Bardzo często traumatyczne przeżycia z dzieciństwa na fotelu stomatologicznym całymi latami powstrzymują niektórych z nas od leczenia, co niestety skutkuje ogromnymi problemami zarówno zdrowotnymi jak i estetycznymi.
Pani Ania jednak przemogła lęk i zgłosiła się do nas po nowy uśmiech. W jeden dzień odzyskała komfort i pozbyła się kłopotów z niezdrowymi zębami. Jest radosna i uśmiechnięta. Nowa Anna 🙂

Nowe stałe zęby na 4 implantach

Rekonstrukcja pełnego uzębienia na 4 implantach to już coraz częściej wykonywany zabieg u pacjentów zmęczonych zwykłymi protezami, brakiem komfortu życia i poczuciem wstydu. Zabieg nietani, ale w JEDEN DZIEŃ rekompensujący lata zmagań z brakiem zębów, bólem i dyskomfortem. W tym tygodniu kolejni pacjenci odzyskali pewność siebie i radość życia. Lubimy patrzeć jak w mgnieniu oka zmienia się tak wiele….

Czyścimy po wakacjach ;)

Niestety kończy się okres urlopowy 🙁 Czas zrobić porządki w buzi. Higienistka Sylwia regularnie zaprasza pacjentów na profesjonalne czyszczenie zębów, które nie tylko przywraca świeżość naszemu wyglądowi i oddechowi, ale tez zabezpiecza przez poważniejszymi kłopotami ze zdrowiem.

Dr Wiss lateralizuje :)

Ostatni tydzień to także czas wizyty znakomitego przyjaciela Kliniki, dr. Davida Wissa. Dr David przyjechał aż z Wiednia, aby wykonać serię zabiegów lateralizacji nerwu zębodołowego, czyli przesunięcia nerwu w kości żuchwy, aby stworzyć miejsce na wszczepienie implantu. Chirurgia stomatologiczna obecnie oferuje takie rozwiązania, o których kiedyś nawet się nie śniło 🙂

Nowatorski zabieg w naszej klinice

W piątek 26 czerwca rozpoczęliśmy przygotowania do nowatorskiego zabiegu wydłużania kości szczęki LEFORT I. Ta niezwykła technika pozwoli na to, by odbudowy uzębienia były maksymalnie delikatne i naturalne. Polscy programiści jaki pierwsi na świecie stworzą specjalny program do nawigacji tego typu zabiegów. Już pod koniec roku powinniśmy być gotowi zaproponować Wam to rozwiązanie.

Pan Tadeusz

Jedna z naszych spektakularnych metamorfoz to odbudowa uśmiechu u Pana Tadeusza. Duże braki, choroby dziąseł i zębów to wynik wieloletniego unikania wizyt u dentysty. Można by zapytać dlaczego ktoś doprowadza swoje zęby do tak trudnego stanu? Odpowiedź niemal zawsze jest taka sama: strach przed dentystą spowodowany traumą z dzieciństwa. Dramatyczne doświadczenia z czasów, kiedy wizyta u dentysty wiązała się z bólem i brakiem zrozumienia, to najczęstszy powód obecnych dramatów naszych pacjentów. Przychodzą do nas przerażeni, ale też z wielką nadzieją, że obecna technologia pozwoli im odzyskać uśmiech i poczucie wartości szybko i bez bólu. To dla nich dedykowany jest zabieg MCP All-on-4. Żadna inna technika nie pozwoli tak szybko naprawić wyrządzonych zębom szkód. W jeden dzień dosłownie zmieniamy życie pacjentów. Sam zabieg odbywa się w ciągu kilku godzin,  w znieczuleniu lokalnym lub w narkozie, w pełni wyposażonej sali chirurgicznej. Operuje dr Wiesław Frankowski, czasem sam dr Paulo Malo – obaj z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w implantologii. To i opatentowana procedura Malo Clinic Protocol All-on-4 daje niemal 100% gwarancję sukcesu. Do tego dodajemy pełną troski opiekę w trakcie dnia zabiegowego i dużo wsparcia. Naprawdę nie ma się czego bać 🙂

Możecie posłuchać co mówi Pan Tadeusz o swojej metamorfozie tutaj: https://frankowski-maloclinic.pl/metamorfozy

Nagroda

Zawsze  miło dostać nagrodę, szczególnie taką, co nas “uskrzydla” 😉

Jeszcze do niedawna działaliśmy jako Gdańska Klinika Implantologii. Od 30 lat dr Wiesław Frankowski leczy pacjentów, a przez ten czas Klinika znacząco się zmieniła. Warto wiedzieć, że dr Frankowski to jeden z pionierów implantologii w Polsce. W czasach, kiedy o implantach zębowych mało kto słyszał, doktor wyjeżdżał na do prestiżowych centrów stomatologicznych w Europie i wdrażał w Trójmieście ich cudowne zdobycze technologiczne. Doświadczenie w dziedzinie specjalistycznej chirurgii stomatologicznej to największy atut naszej Kliniki.

Własnie dlatego sam doktor Paulo Malo zaproponował dr. Wiesławowi współpracę, która zaowocowała partnerskim projektem FRANKOWSKI-MALO CLINIC GDAŃSK. W ramach tej inicjatywy zostaliśmy jednym z dwóch (!) ośrodków w Polsce, które mogą stosować opatentowaną technikę All-on-4 w rejestrowanej procedurze Malo Clinic Protocol.

Pamiętajcie, oryginalne i w pełni bezpieczne All-on-4 możecie wykonać tylko w licencjonowanych ośrodkach MALO CLINIC (!). Inne gabinety jedynie powołują się na nazwę, która oznacza, że mocuje się most na 4 implantach. Nie mają one jednak ani prawa, ani możliwości korzystać procedury MCP All-on-4.

Czyścimy zęby przed latem!

Nasza Sylwia zaprasza! Lato się zbliża, więc chcemy wyglądać szczególnie pięknie. Zacznijmy więc od generalnych porządków w buzi 🙂 Higienizacja przynajmniej raz do roku to po prostu konieczność. Zabieg polega na przeprowadzeniu scalingu, czyli zdejmowaniu za pomocą ultradźwięków płytki nazębnej, która kamienieje i rani nabłonek dziąsłowy. Poprzez piaskowanie usuwamy osad nazębny (po kawie czy papierosach), nawet z najtrudniej dostępnych miejsc. W ten sposób mnie tylko poprawiamy wygląd zębów, ale tez zapobiegamy chorobom przyzębia oraz likwidujemy przyczyny nieprzyjemnego zapachu z ust.