Zapraszamy na spacer po naszej klinice

Język:

Co u nas słychać?

Pan Stanisław

Pan Stanisław zdecydował się na zabieg w narkozie i bardzo sobie chwali fakt, że w czasie wszczepiania implantów smacznie sobie spał. Potem trzeba było tylko poczekać na wygodnej kanapie przed telewizorem, z bliska osobą i chłodnym napojem w dłoni. Pod wieczór nowy uśmiech był gotowy. Zmęczony, ale szczęśliwy wrócił do domu. Pozdrawiamy!

Nowy casting do Metamorfoz Uśmiechu DDTVN!

Casting do METAMORFOZ UŚMIECHU Start!

💎 Kochani mamy dla Was świetną wiadomość, właśnie rozpoczyna się CASTING do programu DDTVN "METAMORFOZY UŚMIECHU"! Casting trwa do niedzieli 23 czerwca! Jeśli masz problemy z zębami, zgłoś się do castingu.Wypełnij formularz zgloszeniowy.kliknij w link: https://dziendobry.tvn.pl/casting/marzenie-o-pieknym-usmiechu-17-06-23-06

Gepostet von MALO CLINIC WARSAW am Freitag, 14. Juni 2019

Od dziś do niedzieli 23 czerwca trwa casting do słynnych już Metamorfoz Uśmiechu Dzień Dobry TVN. Każdy, kto chciałby skończyć z utrapieniem noszenia protez lub wstydem związanym z brakiem zębów, może zgłosić się do programu wypełniając formularz na stronie TVN https://dziendobry.tvn.pl/casting/marzenie-o-pieknym-usmiechu-17-06-23-06?fbclid=IwAR1eDwtXJN_lnqbVsNZlR3XUQO4XdiOGKMrASWJM9ZmdX9Zk0mWEkPmTnNk

Metamorfozy to wyjątkowa, niepowtarzalna szansa na odmianę, na powrót do pewności siebie i pełni życia.

Zapraszamy do udziału lub zachęcamy do przekazywania tej informacji znajomym potrzebującym pomocy. Warto spróbować! Powodzenia!

Pani Karolina

Dzisiaj tworzymy piękny uśmiech dla Pani Karoliny. Przemiła, pełna optymizmu pacjentka posiedzi z nami jeszcze kilka godzin i wyjdzie odnowiona, choć pewnie zmęczona takim emocjonującym dniem 🙂

Warto wiedzieć, że zabieg odtworzenia pełnego uzębienia na 4 implantach (All-on-4) może wykonać każdy, komu nie wystarczyła lub nie pomogła żadna inna metoda uzupełnienia braków zębowych. Nie chodzi tylko o estetykę, ale o pełną funkcjonalność i swobodę żucia (i życia). Wykonujemy ten zabieg zarówno o osób w starszym wieku, jak i w średnim i u zupełnie młodych ludzi.

Goście! Goście!

Wczoraj gościliśmy w Klinice naszych drogich partnerów z Malo Clinic Warsaw 🙂 Mieliśmy sobie tyle do opowiedzenia, że czas umknął jak szalony. W upale zapomnieliśmy nawet o zdjęciach, więc załapie się tylko dr Ania Grabowska, znana już Pani Doktor z DDTVN 😉 A tak przy okazji jeszcze raz podkreślamy: oryginalny, zarejestrowany i w pełni bezpieczny zabieg All-on-4 możesz wykonać tylko w dwóch miejscach w Polsce: Frankowski-Malo Clinic i Malo Clinic Warsaw. W jeden dzień odzyskasz pełne uzębienie i pewność siebie, o której tak marzysz!

VECTOR – genialne urządzenie do leczenia paradontozy

Nasza klinika dysponuje unikatowym urządzeniem piezoelektrycznym higienizacji!

VECTOR to jedyne w swoim rodzaju, bezinwazyjne urządzenie high-tech do higieny periodontologicznej i implantologicznej. System VECTOR służy do zapobiegania i leczenia zapaleń dziąseł, zapalenia błony śluzowej i przyzębia wokół implantu (!). Pozwala na mikroinwazyjne oczyszczenie zębów z kamienia nazębnego i różnego rodzaju osadów, nawet w okolicy poddziąsłowej – z wykorzystaniem specjalnego fluidu zawierający cząsteczki tzw. hydroksyapatytu.

Efekt działania systemu VECTOR jest podobny do ultradźwiękowego systemu kruszenia kamieni nerkowych. Po leczeniu dziąsła odzyskują sprężystość i nabierają zdrowego koloru. Ustępuje obrzęk i bolesność, krwawienie znacznie się zmniejsza lub znika całkowicie.

Zabieg urządzeniem VECTOR z reguły jest bezbolesny – ale może też zostać wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Jest minimalnie inwazyjny i mało uciążliwy dla Pacjenta.

Kiedy stosujemy system VECTOR:

  • w chorobach przyzębia i w profilaktyce paradontozy
  • jako zabieg przygotowujący do leczenia chirurgicznego i poprawiający jego efekt
  • w leczeniu stanów zapalnych wokół implantów (periimplantitis) oraz wokół stałych prac protetycznych
  • w celu zniesienia nadwrażliwości odsłoniętych szyjek zębowych i korzeni

 

Pamiętaj! Infekcja to wróg dla implantu!

Czyszczenie protez zębowych wspieranych przez implant jest tak samo ważne jak czyszczenie naturalnych zębów, ponieważ jedne i drugie są zależne od zdrowych otaczających je tkanek. Infekcja wywołana niewłaściwą higieną ma fatalne konsekwencje. W przypadku implantów postępuje ona na tyle szybko, że w krótkim czasie może doprowadzić do utraty kości wokół zaatakowanego implantu, a w efekcie do jego utraty.

 

Co to jest lateralizacja nerwu zębodołowego?

Implanty to świetne rozwiązanie, ale sam zabieg wymaga dużego profesjonalizmu i doświadczenia lekarza dentysty.

Wprowadzając implant do kości żuchwy trzeba bardzo uważać, żeby nie naruszyć nerwu leżącego w tzw. pęczku zębodołowym dolnym. Z reguły nerw ten leży głęboko, więc ryzyko jego uszkodzenia jest minimalne. Jednakże czasem zdarza się tak, że nerw umiejscowiony jest tuż pod powierzchnią kości i implant może spowodować trwałe jego uszkodzenie.  Może to powodować odrętwienie wargi dolnej i doliny bródki oraz silne dolegliwości bólowe. W takim przypadku wykonuje się zabieg tzw. „lateralizacji nerwu zębodołowego dolnego”. Innymi słowy przesuwa się pęczek nerwowy i  udostępnia bezpieczne miejsce dla implantu. Zabieg jest wykonywany przez chirurga w znieczuleniu miejscowym. Rekonwalescencja jest nieuciążliwa i bezbolesna. Po 3 miesiącach pacjent jest gotowy do wszczepienia implantu.

Korony premium. Niższe ceny – ta sama jakość!

Idąc drogą poprzedniego wpisu, postanowiliśmy ulżyć kieszeniom naszych pacjentów 😊. W końcu posiadanie własnego laboratorium pozwala nie tylko na nieograniczone możliwości w zakresie szybkiego przygotowania prac protetycznych, co zdecydowanie skraca termin oczekiwania. To także możliwość  obniżania cen prac protetycznych bez szkody dla ich  jakości!  Zazwyczaj obniżki cen koron czy licówek oznaczają, że materiał użyty do ich wykonania jest tańszy i mniej wytrzymały od tego wykorzystanego przy pracach premium. Koszty korzystania z zewnętrznego laboratorium raczej wzrastają niż spadają…

Dzięki temu, że nasze prace są wykonywane w naszej klinice, możemy pozwolić sobie na zredukowanie ich wpływu na cenę. Dlatego nasze prace premium nadal wykonywane są z najwyższej jakości komponentów, ale ceny zostały znacznie obniżone 😊:

 Korona ceramiczna na metalu -15% 1200  1000 zł

Korona na pełnoceramiczna cyrkonie -10% 1800  1600 zł

Licówka pełnoceramiczna – 20% 2000  1600 zł

Korony na cyrkonie – piękne i wytrzymałe

W naszym laboratorium pracują technicy z ogromnym doświadczeniem i sercem do swoich pacjentów. Beata Zaborska i Jacek Jurczyk mają nie tylko sprawne ręce, ale tez niesamowity zmysł estetyczny. Korony w ich wykonaniu są naprawdę piękne, niemal nie do odróżnienia od naturalnych zadbanych zębów. A do tego mamy najlepszy na rynku sprzęt (zobacz https://frankowski-maloclinic.pl/protetyka) i znakomite jakościowo komponenty. Nie ma fuszerki, wszystko co oferujemy jest certyfikowanej jakości!

Obecnie promujemy korony na podbudowie cyrkonowej, niezwykle trwałym i „zdrowym” materiale, który na dodatek przepięknie wygląda. U nas możecie wykonać taką koronę na miejscu z 3-letnią gwarancją. Drugą opcją jest korona Procera, wycinana w USA. Wprawdzie to wydłuża czas oczekiwania do ok. tygodnia. Za to otrzymujecie aż 5-letnią gwarancję (w tym na tzw. chipping – odpryski porcelany) oraz „paszport koron”. Paszport respektowany na całym świecie, można więc poza krajem dokonywać napraw w nagłych zdarzeniach.

Pan Daniel

Dzisiaj na sali zabiegowej z Doktorem Frankowskim pracują Asia, Sylwia i dr Claudia. Nasz pacjent, Pan Daniel, do sali wszedł w świetnym humorze, bo nasze sposoby na strach dobrze działają 🙂 A już za kilka godzin p. Daniel otrzyma piękny nowy uśmiech! Koniec ze wstydem, niewygodą i bólem!

All-on-4 to technika, która naprawdę potrafi odmienić życie w JEDEN DZIEŃ. Wykonujemy ją w tzw. protokole Malo Clinic, opatentowanej procedurze, którą mogą stosować tylko kliniki wybrane i “namaszczone” przez twórcę tej innowacji. W Polsce jedynie Frankowski-Malo Clinic oraz Malo Clinic w Warszawie oferuje taką możliwość.

Zęby są jak cenna biżuteria

Dzień dobry!

Zapraszamy do uczestniczenia w życiu naszej Kliniki.

W tym miejscu będziemy opowiadać, co u nas aktualnie się dzieje – a dzieje się zawsze dużo 🙂

Będziemy też pisać o tym, jak ważne są zdrowe zęby. I to nie tylko dlatego, że piękny uśmiech to fundament w budowaniu pozytywnego wizerunku i poczucia własnej wartości. Chodzi też o to, że zdrowe zęby to zdrowe ciało. Gdy chorują zęby, choruje cały organizm, czego często w ogóle nie jesteśmy świadomi…

Zależy nam na propagowaniu dbałości o zęby, dlatego chcemy dzielić się z Wami faktami z dziedziny stomatologii – i nie tylko 🙂

Zerknij też na naszą stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/frankowski.maloclinic