Oryginalna procedura Malo Clinic All-on-4™

FRANKOWSKI-MALO CLINIC GDAŃSK

All-on-4™ to innowacyjna technika odbudowy uzębienia, która pozwala w jeden dzień i bez przeszczepu kości uzyskać nowe stałe zęby pacjentom z dużymi brakami zębowymi lub z poważnymi schorzeniami przyzębia.

Nowe zęby wyglądają i funkcjonują jak naturalne uzębienie, a okres rehabilitacji jest skrócony do minimum. 

Piękny uśmiech w jeden dzień!

Implanty stomatologiczne to najlepsze rozwiązanie w przypadku utraty zębów, ale w niektórych przypadkach znaczny ubytek masy kostnej w miejscu planowanego wszczepienia implantu powoduje konieczność poddania się najpierw czasochłonnej i kosztownej procedurze przeszczepu kości w miejsce ubytku.

Dla tych pacjentów dr Paulo Malo – założyciel MALO CLINIC – opracował metodę All-on-4™, która polega na precyzyjnym umieszczeniu czterech implantów zaprojektowanych tak, by można było ich użyć nawet u pacjentów ze znacznym zanikiem kości. Na implantach już w dniu wykonania zabiegu mocuje się stały most z pełnym uzębieniem. Zabieg All-on-4™ może być zastosowany do odbudowy pełnego uzębienia w szczęce lub/i żuchwie.

 

W FRANKOWSKI-MALO CLINIC GDAŃSK masz gwarancję, że Twój zabieg wykonany będzie wg oryginalnego zarejestrowanego protokołu Malo Clinic Protocol. To sprawdzone bezpieczeństwo i wykazane 98% skuteczności. 

 

!!! Dzięki metodzie All-on-4™ możesz mieć piękne nowe zęby natychmiast po wizycie w naszej Klinice – dotyczy to również osób, które z powodu znacznej utraty kości otrzymały opinię o całkowitej niemożności wszczepienia klasycznych implantów bez wcześniejszego przeszczepu kości !!!


Przeczytaj wywiad z Doktorem Wiesławem Frankowskim nt. zabiegu
All-on-4 tutaj.


 Zalety metody All-on-4™

 • Rehabilitacja bezzębia szczęki i żuchwy dzięki zaledwie 4 implantom osadzanym w każdym łuku;
 • Wyeliminowanie procedury przeszczepu kości;
 • Krótki czas przeprowadzenia zabiegu;
 • Mocowane na stałe uzupełnienie protetyczne już w dniu wykonania zabiegu chirurgicznego;
 • Wysoka estetyka i pełna funkcjonalność zastosowanego rozwiązania;
 • Niebolesny zabieg i rehabilitacja
 • Oszczędność czasu i mniejsze koszty w porównaniu z metodami wymagającymi przeszczepu kości;
 • Wysoki odsetek powodzenia w porównaniu z metodami wymagającymi przeszczepu kości
 • Rehabilitacja skomplikowanych przypadków, dla których dotychczas nie było efektywnej metody leczenia.

 


Metoda Malo Clinic Protocol krok po kroku

Wprowadzenie implantów

Tytanowe implanty są umieszczane w kości szczęki i/lub żuchwy

Łącznik Multi-unit

Specjalnie zaprojektowane łączniki zostają przykręcone do wprowadzonych implantów

Tymczasowy most

Tymczsowy w pełni funkcjonalny i estetyczny most jest przykręcony na stałe już w dniu zabiegu chirurgicznego

Czy All-on-4™ jest dla mnie ?

Podczas pierwszej wizyty w FRANKOWSKI-MALO CLINIC specjalista oceni stan Twojej jamy ustnej. W trakcie wizyty przedstawimy Ci optymalny sposób leczenia dopasowany do Twojej sytuacji. Uwzględnimy Twoje osobiste oczekiwania oraz odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania. Podstawowym badaniem wykonywanym podczas konsultacji jest obrazowanie radiologiczne (pantomogram i tomografia komputerowa) wykonywane bezpośrednio w naszej klinice.

Pacjenci trafiają do FRANKOWSKI-MALO CLINIC w poszukiwaniu alternatywy dla obecnie używanych mostów i protez, które nie spełniają ich oczekiwań. Często informowani w innych klinikach, że wszczepienie implantów ze względu na zbyt małą ilość kości w ich przypadku nie jest możliwe, trafiają do nas oczekując nowoczesnego, szybszego leczenia bez konieczności stosowania dodatkowych zabiegów, w szczególności przeszczepów kostnych.


Czego się spodziewać?

Jeśli metoda Malo Clinic Protocol (z chirurgicznym zabiegiem All-on-4™) jest dla Ciebie, lekarz omówi przebieg zabiegu oraz przedstawi harmonogram kolejnych wizyt. Opiekun Pacjenta sprawdzi dostępne daty zabiegu, zostaniesz umówiony oraz poinformowany o rodzajach płatności. Dodatkową opcją oferowaną w FRANKOWSKI-MALO CLINIC jest możliwość rozłożenia płatności na raty. Zależnie od zaproponowanego leczenia pacjenci mają do wyboru kilka opcji.

Dzień zabiegu będzie podzielony na dwie części: pierwszą-chirurgiczną, polegającą na wszczepieniu zwykle 4 implantów (metoda All-on-4™) oraz drugą-protetyczną, w trakcie której zostanie zamocowany do implantów most Malo Clinic Bridge.

Dbając o najwyższą jakość oferowanych rozwiązań, Twój nowy stały most wykonamy w laboratorium protetycznym na miejscu, dlatego naszą Klinikę po jednym dniu zabiegowym opuścisz z nowymi zębami, które natychmiast po ich zamontowaniu umożliwią Ci jedzenie, mówienie i prezentację pięknego uśmiechu.

 


Czym jest most stały MALO CLINIC Bridge?

MALO CLINIC Bridge został opracowany przez specjalistów MALO CLINIC i reprezentuje najwyższą jakość opracowaną w oparciu o technologię CAD/CAM NobelProcera™. Dzięki temu możemy zaproponować Ci stałe rozwiązanie charakteryzujące się funkcjonalnością i estetyką.

Dzięki użyciu wyłącznie najwyższej jakości materiałów takich jak tytan, porcelana czy akryl MALO CLINIC Bridge umożliwia nie tylko odbudowę zębów, ale również rehabilitację tkanek miękkich – dziąseł oraz całego układu żucia.

Most MALO CLINIC Bridge perfekcyjnie symuluje naturalne zęby, znacznie polepsza funkcje fonetyczne oraz żucia, a w dodatku jest łatwy w oczyszczaniu, dzięki czemu nie będziesz miał problemów z utrzymaniem prawidłowej higieny.

Ze względu na walory estetyczne i wysoki poziom zaawansowania technicznego MALO CLINIC Bridge uznawany jest na świecie za idealną protezę stałą do rehabilitacji stomatologicznej osób bezzębnych.


Jak będą wyglądać Twoje wizyty po zabiegu?

Dobro pacjentów oraz zadowolenie z naszych usług to priorytet zespołu FRANKOWSKI-MALO CLINIC, z myślą o Was stworzyliśmy poniższy harmonogram wizyt po zabiegu Malo Clinic Protocol z All-on-4™ , który składa się z dwóch głównych elementów:

 • systematycznych kontroli implantologicznych oraz protokołu higienizacyjnego
 • etapów protetycznych- wykonania ostatecznego mostu Malo Clinic Bridge


Czym są implanty stomatologiczne?